0
Головна  → Блог  ➜ Види халатів

види халатів

Види халатів - який халат купити

 

Багато наших покупців не завжди чітко уявляють, які види халатів існують. Тому, коли виникає питання, про те, який конкретний виріб купити, вони спираються лише на зовнішній вигляд (фото халата), а не на тип матеріалу і тканини. Саме для таких покупців, ми намагатимемося з'ясувати, які бувають різновиди домашніх і махрових халатів, і для яких цілей вони використовуються. Ми не будемо розглядати спеціалізовані моделі для різних сфер професійного використання.

Найперше, що необхідно з'ясувати, це різницю між поняттями «тип тканини» і «матеріал». Ці поняття використовуються в нашому магазині для фільтрації моделей і є основою для поділу виробів на види.

 

Тип тканини - спосіб будови тканини, що має певну структуру, зовнішній вигляд і властивості. При цьому, відзначимо, що у визначенні НЕМАЄ нічого про матеріал, з якого виготовлена тканина. Таким чином, один і той же тип тканини може бути виготовлений з різних матеріалів, але мати однаковий тип тканини. Це справедливо і в зворотному порядку, тобто з одного і того ж матеріалу можна зробити абсолютно різні типи тканин.Наприклад, уявіть звичайну легку футболку і банний рушник. Типи тканин, з яких вони зроблені, зовсім різні (за структурою, на дотик, по призначенню). При цьому, ці тканини зроблені з однакового матеріалу - бавовна.Матеріал – це сировина, з якої виготовляють тканину. Важливо відзначити, що за способом отримання сировини, матеріали бувають 3-х видів:

 

 1. Натуральні матеріали – існуючі в природі матеріали. Наприклад: бавовна, льон, вовна.

 

 1. Штучні матеріали – в природі не існують. Створюються штучно, але при використанні натуральних складових. Наприклад: бамбук, віскоза.

 

 1. Синтетичні матеріали – повністю вироблені з синтетичних (хімічно створених) складових. Наприклад: поліестер, еластан.

 

 

Також, при класифікації, необхідно враховувати щільність конкретної тканини, що визначає, наприклад, легкість і теплоту тканини. Саме тип тканини, матеріал і його щільність визначають основну класифікацію халатів за їхніми фізичними властивостями і призначенням.Найпопулярніші види по типу тканин

 

 • Махрові халати. Тканина складається з ворсу (набір петель) певної довжини і структури. Саме в махрових виробах і криється основна кількість помилок покупців. Тип тканини махра, може бути виготовлена як з 100% натуральної бавовни, так і з 100% синтетичного поліестеру. Це дуже важливий факт, який потрібно враховувати і вибираючи махровий халат ЗАВЖДИ потрібно уточнювати його матеріал. Приклад: жіночі, чоловічі.

 

види махрових халатів

 

 

 • Велюрові халати. Тканина має бархатисту структуру. Велюр використовується, як правило, з зовнішньої сторони виробу для надання йому елегантного зовнішнього вигляду. При цьому, внутрішня сторона може бути як махровою, так і трикотажною. Велюр переважно виготовляють з натуральних матеріалів. Приклад: жіночі, чоловічі.

 

види велюрових халатів

 

 • Атласні. Атласна тканина має гладку шовковисту поверхню. Атласні вироби можуть бути як з синтетичних матеріалів (дешеві моделі), так і з натуральних (наприклад шовк для дорогих моделей). Зустрічаються моделі, в яких атлас використовують для пошиття зовнішньої сторони махрових халатів. Приклад: жіночі, чоловічі.

 

види атласних халатів

 

 • Трикотажні халати. Трикотажна тканина має спеціальне петельчасте з'єднання основних ниток, за рахунок чого досягається тонка, м'яка і еластична структура тканини. Трикотажні моделі - це найчастіше демісезонні і літні моделі для будинку, халати для пляжу. Приклад: жіночі, чоловічі.

 

види трикотажних халатів

 

 • Флісові. Флісова тканина - це синтетичне трикотажне волокно. Фліс завжди виготовляється з синтетичних тканин, тому такі халати використовуються для будинку в холодну пору року. Приклад: жіночі.

 

види флісових халатів

 

 • Вафельні халати. Вафельна тканина - це щільна бавовняна тканина з певним візерунком (як правило, це квадратики). Вафельні халати виготовляють з натуральних матеріалів і використовуються для готелів, басейнів, масажних і косметологічних салонів, а також часто такі моделі купують і для домашнього використання. Приклад: жіночі, чоловічі.

 

види вафельних халатів

 

 

 

 

Найпопулярніші види за матеріалами

 

 • Бавовна - 100% натуральний матеріал. Використовується для пошиття банних махрових, дитячих або літніх халатів. Найпопулярніший матеріал для виробництва махрових виробів. Приклад: жіночі, чоловічі, дитячі.

 

види бавовняних халатів

 

 

 • Мікрофібра - 100% синтетичний матеріал. Використовується для пошиття теплих домашніх халатів для холодної пори року. Такий матеріал найпопулярніший з синтетичних матеріалів, оскільки моделі з мікрофібри дуже теплі, легкі й пухнасті. Але потрібно мати на увазі, що вироби з мікрофібри в якості банних не підійдуть, оскільки даний матеріал не здатний вбирати вологу і тіло в ньому буде пітніти. Приклад: жіночі, чоловічі, дитячі.

 

види халатів з мікрофібри

 

 

 • Бамбук – штучний матеріал, створений з 100% натуральної сировини - бамбукової деревини. Дуже м'який матеріал, відмінно вбирає вологу, безпечний для розпареного тіла. Напевно, самий вдалий матеріал для виготовлення халатів, але при цьому і найдорожчий. Приклад: жіночі, чоловічі.

 

види халатів з бамбука

 

 

 • Поліестер – 100% синтетичний матеріал. Використовується для пошиття домашніх легких і теплих халатів.

 

види халатів з мікрофібри

 

 

 • Віскоза – матеріал, вироблений з 100% натуральної сировини - целюлози (деревини). Дуже приємний матеріал, який часто використовують для пошиття літніх моделей жіночих халатів.

 

види халатів з віскози

 

 

Дуже часто використовують матеріали з комбінації натуральних складових (наприклад, бавовна) і ненатуральних (наприклад, поліестер). Такий матеріал має переваги як натуральних волокон (хороша здатність вбирати вологу), так і ненатуральних волокон (низька здатність до зминання, зовнішня привабливість, довговічність). Наприклад, халат з матеріалу: бавовна 80% і поліестер 20% - буде дуже практичним для використання вдома. Приклад: жіночі, чоловічі, дитячі.

 

 

 

Розглянемо види халатів за їх призначенням


По призначенню всі моделі можна розділити на 2 основних типи: лазневі і домашні.

Банні - здатні швидко вбирати велику кількість вологи, а також дозволяють дихати розпареній шкірі після лазні, ванни.

Це моделі обов'язково з натуральних (бавовна) або штучних матеріалів (бамбук). Натуральність матеріалу (або походження сировини для матеріалу, в разі бамбукових моделей) обов'язкове, оскільки основною властивістю банної тканини є висока здатність вбирати вологу. Крім цього, банні халати одягаються на розпарене голе тіло, тому натуральність тканини також обов'язкова. За типом тканини внутрішня сторона банних халатів повинна бути обов'язково махровою, що забезпечує найкраще вбирання вологи.

Банні халати використовуються не тільки в лазні. Такі моделі практичні для використання в басейні, будинку після ванної, а також у всіх інших випадках, коли необхідний захист мокрого тіла від зовнішніх впливів. Приклад: жіночі банні халати, чоловічі банні халати.

 

 

Домашні - теплі (для щільних тканин), зручні та практичні для використання в повсякденному житті. Використовуються в повсякденному житті: вдома, на пляжі, у готелі. Можуть бути літніми, демісезонними і зимовими моделями. Можливе використання повністю синтетичних і комбінованих тканин. Основна вимога - практичність і зручність.

 

А ось які халати кращі, на підставі нашої статистики продажу, ми писали раніше.

 

Пропонуємо Вам ознайомитися:

- халати з капюшоном

- халати для вагітних

- халати недорого

- халати махра

© "Хвилини Затишку"

60m.com.ua

Адреса: м. Полтава

вул. Коряка, 3

(068) 775-60-60

(095) 775-60-60