0
Головна  → Блог  ➜ Як вибрати рушник

Як вибрати рушник

 


У світі існує безліч видів рушників. Розрізняють їх:

 

- за призначенням (для лазні, для обличчя, для рук, для ніг, для кухні, дитячі, та ін.)


- за матеріалом, з якого вони виготовлені (бавовна, бамбук, льон, мікрофібра, синтетика)


- за щільністю, щільності і способу плетіння тканини


- за розмірами

 

 
Більш докладно про виробництво, види і властивості рушників можна почитати тут

 

А ось тепер поговоримо про головне. Уявіть собі: ви у великому текстильному магазині, стоїте перед нескінченним рядом полиць. А на них - тисячі рушників різних кольорів, щільності, розмірів. Як вибрати «правильний» рушник? Як знайти, врешті-решт, саме той, за яким ви сюди йшли?

 

 

асортимент рушників

 

 

Кожен з цих рушників претендує на звання кращого. Того, що максимально швидко вбирає вологу, швидко сохне, залишається м'яким надовго. Але які з них дійсно виправдають ваші очікування? Проведемо експеримент, на прикладі асортименту рушників магазину «Хвилини Затишку».

 

 

Здатність поглинати вологу. Це перша, і найважливіша якість рушників. Тому що якщо рушник не здатний висушити вашу шкіру після душу, ванної або сауни, то який сенс в його використанні? На кожен рушник ми вилили певну кількість води і виміряли, скільки з нього витекло рідини без віджиму.

 

 

Час висихання. Скажіть, чи може бути щось гірше, ніж виходячи з ванної, побачити свій улюблений рушник вологим ще з учорашнього дня? Та ще й погано тхне цвіллю? Ми змочили кожен експериментальний рушник рівною кількістю води і засікли час, за яке воно висохло при кімнатній температурі.

 

 

Усадка. Ми виміряли довжину кожного нового рушника, а потім знову це зробили, після першого і п'ятого прання. Як правило, якщо текстиль і справді дає усадку, то це трапляється через кілька прань.

 

 

Міцність. А ще нам стало цікаво, чи витримає рушник натиск, якщо діти раптом вирішать використовувати його в якості каната? І як полотно текстилю буде себе вести в цій грі після декількох прань?

 

Стійкість кольору. Для того щоб це перевірити, ми випрали з кожним зразком білосніжний вафельний рушник. І - записали результат.

 

 

Зовнішній вигляд. Після декількох циклів прання/сушіння/прасування ми вирішили подивитися на результати нашого експерименту просто неозброєним оком і оцінили зовнішній вигляд рушників.

 

 

А ось які загальні висновки з нашого експерименту ми зробили.

 

 

 

Що потрібно знати, вибираючи рушник

 

 

1.    Здатність поглинати вологу залежить від матеріалу, з якого виготовлено рушник. Рушники з бавовни (особливо високої щільності від 400 г/м2) прекрасно підходять для використання після банних процедур.

 

 

2.    Бавовна і бамбук визнані найкращими абсорбентами з усіх існуючих видів махрової тканини. Рушники з бавовни і бамбука - відмінний вибір для ванної, лазні і сауни. Крім високих здібностей по вбиранню вологи, вони не електризуються, не викликають роздратування шкіри і зберігають міцність навіть після численних прань.

 

 

3.    Також, рушники з бамбука дали максимальний антибактеріальний ефект. Вони швидше за всіх сохнуть і гіпоалергенні.

 

 

4.    Тонкі бавовняні рушники швидко сохнуть. Виробам з важкої і щільної махри потрібно на сушку більше часу.

 

 

5.    Рушник високої якості має бути виготовлено з махрової тканини з товстим, середньої довжини бавовняним волокном. Туреччина, Узбекистан, Туркменістан є виробниками саме такої тканини.

 

 

якісні рушники

 

 

Як перевірити якість рушника прямо в магазині

 

 

Перш за все, оцініть рушник візуально. Подобається чи не подобається? Потім, оцініть довжину, товщину і щільність розташування петель плетіння. Експерти кажуть, що петлі махри повинні стояти, немов весняна трава в саду. Якщо ж плетіння схоже на тонку щетину, це поганий знак. Такий рушник у використанні буде жорстким. Довжина ворсу рушника оптимальна від 3,5 мм до 7 мм. Чим товщі нитки петель - тим вище абсорбуюча здатність рушника. Чим довше ворсинки, тим швидше рушник втратить свій товарний вигляд в процесі використання.

 

 

Дізнайтеся назву країни-виробника. Рушники можуть бути виготовлені з різних видів бавовни, і кожен з них має свої слабкі і сильні сторони. Туркменська бавовна краще за інших видів вбирає вологу, що робить її ідеальним матеріалом для банних рушників і халатів. У той же час турецька бавовна забезпечує ідеальний баланс між вологовбиранням і м'якістю.

 

 


Пощупайте рушник. М'яке воно на дотик, ніжне, або грубе? Якщо рушник колючий, або жорсткий, це свідчить про низьку якість. На пальцях не повинно залишитися жирного або воскового нальоту. В іншому випадку, це - безапеляційний доказ використання хімікатів при виготовленні або транспортуванні текстилю.

 

 

Прикиньте "на око" вагу рушника. Чим він важче, тим вище його якість, і тим довше він вам прослужить. Чим легше рушник, чим він тонше, тим нижче його здатність вбирати вологу і тим нижче його зносостійкість.

 

 

Оцініть колір. Рушник має бути рівномірно прокрашеним, ворсинки - однотонними. Ніяких розводів, перепадів, неоднорідностей кольору ви не повинні виявити при ретельному вивченні текстильного виробу.

 

 

Дивіться на ярличок. Якщо, наприклад, на ярлику написано, що рушник виготовлено з 100% бавовни, і в дужках є приписка (ELS) - купуйте не роздумуючи! Це позначення вказує на те, що рушник виготовлено з натуральної бавовни, визнаного в світі самим якісним матеріалом для текстильних виробів. А ось якщо після повідомлення 100% бавовна варто в дужках (М) це означає, що такий рушник виготовлено з додаванням штучних волокон. (ПК) взагалі позначає значну добавку такого синтетичного матеріалу як поліестеркоттон.

 

 

ярлик рушника

 

 

Оцініть деталі. Такі дрібниці, як шви, рядок і оздоблення теж можуть багато чого сказати про якість рушника. Шви повинні бути рівними, строчки - подвійними (це попереджає швидке зношування), а всі елементи обробки ідеально пришиті до рушника.

 

 

якість швів у рушників

 

 

Вартість. Ще один істотний показник - ціна. Як правило, якісні рушники коштують дорожче. Але і прослужать вони вам довше. Пам'ятайте про це. Економічна вигода очевидна.

 

 

Завдяки цим знанням ви гарантовано купите якісну річ. І - оточите себе і своїх близьких комфортом. Одна з найпростіших радощів людини - купання - перетвориться зі звичайного ритуалу в задоволення найвищого ґатунку!

© "Хвилини Затишку"

60m.com.ua

Адреса: м. Полтава

вул. Коряка, 3

(068) 775-60-60

(095) 775-60-60