0
Головна  → Блог  ➜ Як прати, відбілювати та виварювати рушники

Перевірені поради з прання, відбілювання і виварювання рушників

 

 

Обожнюваний будинок, а особливо кухня в ньому - прекрасне середовище для творчості люблячої господині. Адже це так здорово - експериментувати з рецептами і малювати на стінах, створювати навколо себе неповторний, особливий світ. Для себе, для рідних, для друзів. Втім, в будь-якій творчості важливі матеріали. Якісні кисті, продукти, глина. А ще - текстиль, який завжди виявиться під рукою. Щоб витерти зайве і згладити кути, щоб наповнити затишком будинок і підкреслити красу створеного. Тільки ось картиною або святковим столом милуватися можна довго, а другу-товаришу-помічнику рушнику доведеться надавати швидку допомогу!

 

 

Що ж потрібно робити для того, щоб домашні рушники якомога довше зберегли первісний фабричний вид, білизну і форму?

 

 

Для початку - кілька загальних рекомендацій.

 

 

ЗОЛОТІ ПРАВИЛА ДОВГОЇ СЛУЖБИ ДОМАШНЬОГО ТЕКСТИЛЮ

 

 

догляд за рушниками

 

 

- Рушники на кухні слід міняти раз в дві доби. Банні рушники і рушники для обличчя міняйте на свіже не менше, ніж раз на тиждень.

 

- Білі рушники з натурального матеріалу (бавовна, бамбук) прекрасно переносять прання в пральній машині при температурі 95 градусів. Кольорові - не вище 50.

 

- Якщо масштаби забруднення великі, білі рушники можна прокип'ятити. Для цього обов'язково їх попередньо замочити, а потім випрати звичайним способом (руками, або в пральній машині). А вже потім - підготувати ємність і прокип'ятити в спеціальному мильно-хлорному розчині. Якщо послідовність цих процедур не буде дотримана, вам просто доведеться викинути рушники, так як бруд прикипить до матерії, і ви вже не зможете від нього позбутися.

 

- Щоб збільшити інтервали між пранням, намагайтеся підкрохмалювати рушники під час прання, а після сушіння обов'язково пропрасуйте їх. Рушники не тільки будуть охайніше виглядати, але і стануть більш стійкими до забруднень.

 

- Для посуду, рук і столу на кухні повинні бути обов'язково присутніми різні рушники.

 

- «Свіжі» плями виводяться набагато простіше, ніж «застарілі». Не дозволяйте забрудненню жити на ваших рушниках довше доби. Якщо немає можливості все кинути і зайнятися пранням, просто заперіть плями від кави, соку, м'яса будь-яким підручним миючим засобом. Навіть рідина для миття посуду відмінно підійде!

 

 

Ну а тепер - розберемося з особливостями прасування різних типів рушників в залежності від матеріалу, з якого вони виготовлені.

 

 

ЯК ПРАВИЛЬНО ПРАТИ МАХРОВІ РУШНИКИ?

 

 

Перш за все, слід знати, що махрові рушники не рекомендується кип'ятити і прати в машині при температурі вище 60 градусів і з віджиманням більше 600 обертів.

 

 

Якщо необхідно позбутися від сильного забруднення або плям, рекомендуємо рушники попередньо замочити у воді з додаванням миючого засобу для прання білизни з відбілювачем. Процедура повинна тривати від півгодини до години. Довше замочувати рушники не слід, так як у тканини може з'явитися неприємний гнильний запах, менше - процедура не дасть очікуваного ефекту.

 

 

Щоб повернути махровим рушникам колишню м'якість і еластичність, використовуйте кондиціонери або пом'якшувальні народні засоби (наприклад, легкий розчин столового 9-ти відсоткового оцту). Після використання хімічних або народних пом'якшуючих засобів рушники обов'язково потрібно прополоскати у великій кількості чистої води.

 

 

правила прання махрових рушників

 

 

Сушити рушники варто в приміщенні, яке добре провітрюється, і уникати потрапляння на них прямого сонячного світла (сонце згубно впливає на махру і сприяє пожовтінню тканини).

 

 

ЯК ПРАВИЛЬНО ПРАТИ БАННІ РУШНИКИ?

 

 

правила прання банних рушників

 

 

Принцип прання банних рушників ідентичний принципом прання махрових. Але є кілька особливостей.

 

 

При пранні банних рушників особливу увагу приділіть пом'якшенню та кондиціюванню тканини. Пом'якшити воду і рушники допоможе маленький бабусин секрет: додайте до порошку при пранні півсклянки звичайної харчової соди. Карбонат натрію не тільки зробить ваші рушники ніжними на дотик, але і позбавить тканину від грибків, шкідливих бактерій і запаху бруду.

 

 

ЯК І ЧИМ ВІДБІЛИТИ ДОМАШНІ РУШНИКИ?

 

 

відбілювання білих махрових рушників

 

 

Білі махрові рушники, а особливо кухонні вафельні рушники крім прання потребують і відбілювання. Ринок побутової хімії пропонує масштабне додавання різноманітних засобів для виведення плям, порошків і чудо-засобів. Ефективність їх співмірна вартості. Це знають всі. Втім, є ще один нюанс, який ні в якому разі не можна ігнорувати. Вплив хімічних речовин на тканину, а в наслідку на вашу шкіру і взагалі організм. Залишки побутової хімії накопичуються в організмі, і рано чи пізно вибухають потужним вулканом проблем зі здоров'ям, збоями в функціонуванні організму і складними хворобами. Щоб уникнути всіх цих неприємностей, рекомендуємо користуватися зовсім нескладними і не менш ефективними домашніми засобами, перевіреними господинями багатьох поколінь.

 

 

АЛГОРИТМ БОРОТЬБИ З БРУДОМ І ПЛЯМАМИ

 

 

Для кожного виду забруднення існують свої секрети. Але є і загальновідома схема боротьби з ними:

 

- попереднє замочування в миючому засобі;

 

- прання при середніх і високих температурах (в залежності від тканини);

 

- відбілювання за допомогою промислових і народних засобів;

 

- кип'ятіння.

 

 

Кожен наступний етап використовується тільки тоді, коли попередній не дав видимого або бажаного ефекту.

 

 

 

ПОПЕРЕДНЯ ОБРОБКА І ЗАМОЧУВАННЯ РУШНИКІВ

 

 

попереднє замочування рушників

 

 

Для кожного виду рушників існують свої способи попередньої обробки. Найчастіше від неспецифічних і жирних забруднень страждають кухонні рушники. Щоб їх позбутися, можна спробувати один із способів замочування:

 

- приготувати розчин з теплої води і 30 грамів перекису водню, занурити в нього рушники і залишити на ніч;

 

- нанести на плями розчин для миття посуду, добре потерти і залишити відмокати на добу;

 

- приготувати насичений сольовий розчин (1: 1) і залишити в ньому рушники на 1,5 - 2 години;

 

- замочування в розчині нашатирного спирту і води (1: 2) - не менше ніж на дві години;

 

- плями соку або ягід можна вивести, замочивши рушники в попередньо приготованому розчині гліцерину і спирту (1: 1). Тримати мінімум 1,5 - 2 години.

 

 

Етап прання ми, мабуть, упустимо. Тут все зрозуміло: для банних і махрових рушників досить прання в машині при 50-60 градусах, для кухонних, білих - можна застосувати температуру в 95 градусів.

 

 

А ось про відбілювання потрібно поговорити детальніше.

 

 

ВИВЕДЕННЯ П'ЯТЕН І ВІДБІЛЮВАННЯ РУШНИКІВ

 

 

виведення плям з рушників

 

 

Рушники, особливо на кухні, страждають від наслідків вашої кулінарної творчості. Вони приймають на себе «головний удар»: залишки кетчупу і фруктового джему, жиру і вина. Для кожного типу плям існує своя секретна зброя.

 

 

Типи плям і способи боротьби з ними

 

 

Жирні плями

 

Існує перевірений багатьма поколіннями, спосіб. Щоб вивести жирні плями з кухонних рушників, їх потрібно за годину до прання замочити в розчині оцту і теплої води (1: 1). Потім - випрати звичним для вас способом. Якщо ж після замочування плями відійшли не всі, можна застосувати ще й нашатир в якості відбілювача (15 г (1 ст. ложка) на 10 літрів (відро) води). З невеликими жирними забрудненнями допоможе впоратися і звичайне 72% господарське мило. Добре намильте рушники і загорніть їх у целофан. Залиште в такий «бані» їх на добу. На наступний день виперіть. Після використання такого засобу не тільки плями відійдуть, але і повернеться колишня білизна.

 

 

Плями від фруктів, буряка, томатів, соків і червоного вина

 

Перший спосіб. Замочіть рушники в крутому сольовому розчині (10 ст.л. солі з гіркою на 5 л. теплої води) на кілька годин. Потім - виперіть руками або в машині. Плями відійдуть, а рушники знайдуть колишню свіжість і чистоту.

 

 

Другий спосіб. Виперіть рушники, використовуючи господарське мило в теплій воді. Потім, посипте плями лимонною кислотою і залиште хвилин на 20. Промийте текстиль холодною водою. Для більш швидкого досягнення ефекту можна розчинити лимонну кислоту в столовій ложці підігрітого спирту, змочивши цим розчином пляму на рушникові.

 

 

Ці засоби хороші, якщо плями ще свіжі. А ось що робити із застарілими плямами? Тут допоможе аптечний перекис водню. Змочіть плями в розчині пероксиду, залиште на півгодини і виперіть руками, використовуючи те ж господарське мило.

 

 

 

Плями від кави і чаю

 

У боротьбі з залишками ранкових тонізуючих напоїв допоможе господині знову-таки нашатир. Приготуйте розчин нашатирного спирту з водою (1: 1), замочіть в ньому рушники на годину і виперіть. Якщо ж слід все-таки залишився, ще раз обробіть плями чистим нашатирем (без води) додавши до нього пару крапель гліцерину.

 

 

Цвіль

 

Іноді трапляється так, що рушники стають жертвою грибка. Видалити «цвітіння» можна за допомогою звичайного столового 9-ти відсоткового оцту. Змочіть плями оцтом і залиште на 10-15 хвилин. Потім - виперіть.

 

 

Ну а тепер поговоримо про те, як повернути домашнім рушникам колишню білизну. Адже практично всі засоби для виведення плям (як промислові, так і народні) дають маленький побічний ефект - рушники сіріють, або навіть набувають жовтуватий відтінок.

 

 

 

 

Відбілювання рушників

 

 

Відбілити кухонні рушники, а так само махрові, однотонні можна, замочивши їх на деякий час в блідому розчині марганцівки і порошку в воді. Приблизна пропорція: на відро гарячої води склянку миючого засобу і марганцівка на кінчику ножа. Коли вода у відрі повністю охолоне, рушники потрібно вийняти, і прополоскати кілька разів у чистій воді. Результат не змусить себе довго чекати!

 

 

Прекрасно справляється з відбілюванням і перекис водню. Приготуйте розчин: на 2 л. теплої води 1 ч.л. пероксиду. Замочіть в ньому чисті рушники на 20-30 хвилин, прополощіть.

 

 

І ще один улюблений багатьма господинями «відбілюючий коктейль». Додайте до сухого гірчичного порошку окріп, дайте настоятися, процідіть. У цій рідині замочіть рушники. Залиште на кілька годин, обполосніть. Гірчиця володіє не тільки відбілюючим, але і антибактеріальним ефектом. Грибки, цвіль і інші неприємності зникнуть із вашого текстилю, підуть разом з водою.

 

 

ВИВАРЮВАННЯ РУШНИКІВ

 

 

виварювання рушників

 

 

А ось якщо вже все перепробували, а сліди від плям залишилися? Тоді час підключати до прання важку артилерію! Кип'ятіння або виварювання. Давній, бабусин спосіб безвідмовний і в наш час.

 

 

Перед виварюванням рушники потрібно ретельно випрати, так як бруд (і особливо білкового походження) може намертво в'їстися в тканину при кип'ятінні. Потім підготуйте ємність. Візьміть велику каструлю або відро, натріть на дрібну тертку туди господарське мило (з розрахунку 1/4 великого бруска на 1 літр рідини), підігрійте. Коли мило розчиниться, додайте в розчин по 1 ст. ложці соди на кожен літр рідини. Покладіть в ємність рушники. Кип'ятіть не менше години на середньому вогні. Потім дайте охолонути і сполосніть.

 

 

Якщо ж ви хочете ще й отримати ефект відбілювання під час кип'ятіння, додайте в мильний розчин трохи сухого хлору. Правда, цей спосіб підходить виключно для рушників з натуральних тканин і білих, без кольорових вставок, смуг, тощо.  
Що ж стосується банних, махрових білих рушників, то їм спосіб відбілювання за допомогою кип'ятіння не підійде. Так як після цієї процедури вони стають жорсткими і швидко зношуються. Для них підійде звичайне прання у пральній машині з використанням якісного промислового кисневого відбілювача.

 

 

Всі ці способи, при правильному застосуванні і дотриманні пропорції, допоможуть продовжити життя ваших текстильних улюбленців, і ще раз підкреслять незаперечний факт: ви прекрасна господиня!

 

Крім того, раніше ми давали рекомендації щодо правил догляду за рушниками, а також поради по догляду за домашнім одягом.

© "Хвилини Затишку"

60m.com.ua

Адреса: м. Полтава

вул. Коряка, 3

(068) 775-60-60

(095) 775-60-60