0
Головна  → Блог  ➜ Види домашніх капців або все про тапочки для будинку

Види домашніх капців. Цікаво про тапочки для будинку

 

 

Топа: По геніальному задуму великого француза Шарля Перро його Попелюшка поспішала на свій перший в житті і такий бажаний бал в м'яких домашніх туфельках, підбитих соболиним хутром. Вона майже парила над землею, їй було легко і комфортно, і за це її полюбив Принц неземної краси (і за розум, напевно). Вже потім, через багато років почали доводити те, що її черевички були з кришталю, а не з шовку і хутра. Ми ж, у «Хвилинах Затишку» впевнені на 100% в тому, що тільки в зручному домашньому взутті можна відчувати себе дійсно затишно, бути в гармонії з собою і безперечно викликати захоплення оточуючих! Правда, для цього дійсно потрібно постаратися і вибрати «пантуфлі» гідні Королеви! Ну... або Короля, і Маленького Принца.

 

 

черевички Попелюшки

 

 

1. Як жили земляни, поки не було капців?

 

 

Та сумно жили! Без поваги до власного будинку, його особливої атмосфери і аури, яку не можна псувати брудними вуличними черевиками! Правда, зрозуміли це люди набагато пізніше, тільки тоді, коли виникла загроза їхньому життю. Хоча, більш прогресивними в плані гігієни та естетики будинку виявилися жителі Сходу. В Японії, наприклад, кілька століть тому з'явився звичай знімати у порога дорожні пилові чоботи і надягати м'які і дуже красиві тапочки. У японській філософії цей ритуал означає духовне визволення від зовнішніх проблем і занурення з головою в домашню атмосферу. Ну і, звичайно ж, знак поваги до господарів будинку (якщо ви тут гість).

 

 

домашнє взуття в Азії

 

 

В Європі ж зміна взуття при вході в будинок (починаючи з 15 століття) була питанням життя і смерті. Відходи, які було прийнято виливати прямо на вулицю, ставали джерелом смертельних інфекцій.

 

 

21-е століття в питанні хвороб теж досягло успіху. Хоча, завдяки цьому, в прогресивній Америці заробила ціла масштабна програма «shoes-off», головною метою якої було привчити людей залишати вуличне взуття за порогом при вході в будинок, і надягати тапочки. Сьогодні важко уявити собі будинок (в першу чергу, в нашій країні) де немає затишних, м'яких, милих домашніх туфель. Цілий день вони стоять у порога і чекають господаря. Для того щоб вечорами подарувати релакс втомленим від вуличного взуття ногам, а вранці - огорнути дбайливим теплом.

 

 

 

 

2. Питання здоров'я та гігієни

 

 

 Отже, 21 століття. Час технічного прогресу, хімікатів, пилу і споживацького ставлення до природи, людей і технологій. На тлі всього цього питання змінного взуття знову зводитися в ряд екстра важливих. Ось тільки кілька переконливих прикладів:


•    У Каліфорнії одного разу поставили експеримент, дослідивши домашній пил в будинку фермера, який не мав звичаю знімати вуличне взуття. У пилу виявили понад 22 різних пестицидів. А це, як відомо, шкідливо для здоров'я дорослих, а для маленьких дітей (у тому числі, і в утробі матері) смертельно!


•     Інше дослідження виявило в будинках, де лінуються знімати взуття частинки дорожніх покриттів, свинцю (що призводить до недоумства, нервових хвороб), ртуті. Ці речовини роками накопичувалися між ворсинок килимів і повільно вбивали своїх господарів. А уявіть малюків, які дуже люблять грати на підлозі ... Порушення імунної системи, відставання в розвитку, астма - і це тільки квіточки!


•     Чутливі до вуличного бруду і домашні улюбленці.

 

 

Тепер ви знаєте, наскільки прості домашні капці важливі в житті людей! Правда, для того, щоб з ними ваш будинок став дійсно джерелом затишку, їх потрібно навчитися правильно вибирати - згідно призначення, віку, типом, звичкам, і навіть будови стопи!

 

 

 

 

3. Якими бувають домашні тапочки?

 

 

Домашнє взуття за законом стилю і моди річ з розряду унісекс. Хоча, все-таки, приємніше розділяти тапки на чоловічі, жіночі та дитячі. Та й різниця в кольорі, декорі та розмірах дає на це повне право. Завдяки різній конструкції можна виділити кілька видів кімнатного взуття:

 

 

-    Шльопанці. Наймасштабніша група домашніх капців. З роками вдосконалюються моделі, змінюється декор, але принцип конструкції залишається. Головне достоїнство шльопанців в тому, що їх дуже легко надягати і знімати. Спочатку під визначенням «тапочки» мався на увазі будь-який тип взуття, яке легко ковзає по нозі і не передбачає шнурків або інших кріпильних деталей. Шльопанці складаються зі щільної підошви (гума, поліуретан) і тканини, яка закриває верхню частину стопи. Шльопанці ділять на відкриті і закриті моделі.

 

 

домашні тапочки шльопанці

 

Де подивитися домашні тапочки-шльопанці?

- жіночі тапочки-шльопанці

- чоловічі тапочки-шльопанці

- дитячі тапочки-шльопанці

 

 

 

 

-    Закриті шльопанці. Різновид шльопанців, тільки з задником. Як правило, виготовляються з більш щільного матеріалу, ніж відкриті моделі (з повсті, шерсті). Призначені для людей з порушеннями опорно-рухового апарату, або ж просто похилого віку.

 

 

домашні тапочки закриті шльопанці

 

Де подивитися повстяні тапки?

- жіночі повстяні тапочки

- дитячі повстяні тапочки

 

 

 

 

-    Кімнатні чобітки. Ці тапочки дійсно мають «зовнішність» чобіт, але виготовлені з більш простих, дихаючих і легких матеріалів: трикотажної тканини, вовни, велюрових ниток. Розрізняють літні і зимові моделі. Для літніх - характерна повітряна, «дірчаста» в'язка, зимові ж роблять на хутрі. Більшість моделей мають еластичну гумову підошву.

 

 

домашні кімнатні чобітки

 

 

Де подивитися кімнатні чобітки?

- жіночі кімнатні чобітки

- дитячі кімнатні чобітки

 

 

 

-    Домашнє взуття 3D. Тапочки в формі різних звіряток, м'яких іграшок, повстяних машинок і героїв казок стали популярні ще в 90-х. Виробники подібного «novelty» спочатку розраховували, що основним споживачем їхнього товару будуть діти (або, якщо точніше, турботливі батьки, які не зможуть пройти мимо такої милої речі). Але незабаром кімнатне взуття - об'ємне і разом з тим комфортне - завоювало серця самих дорослих. Зараз же такі тапочки - ідеальний подарунок з практичним призначенням.

 

 

домашні прикольні тапочки

 

 

 

 

-    Сандалії. Легке відкрите взуття з гуми, шкіри або тканини, призначене для зручності відпочинку, в літній сезон. Найчастіше використовується чоловіками.

 

 

домашні сандалі

 

 

 

 

-    В'єтнамки.  Тапочки «фліп-флоп» не створені для того, щоб зігрівати ногу в холодну пору року. Але їх головна перевага в тому, що нога в них легко ковзає. Корисні вони можуть бути на пляжі, в будинку або у дворі влітку, або в жаркому кліматі. В'єтнамки найчастіше зроблені з піни або гуми. Деякі марки продають до своїх капців в комплекті (в якості приємного сюрпризу) спеціальні масажні устілки, відповідні формі ноги і покриті дрібними гумовими пухирцями.

 

 

домашні в'єтнамки

 

 

 

-    Тапочки-уггі. Відомий бренд «UGG» спеціалізується не тільки на теплому зимовому взутті, але і на комфортних домашніх капцях. Піку популярності це взуття досягло після 2000 року. На відміну від зимових моделей, кімнатні уггі легші, яскраві, але незмінно утеплені зсередини овчиною. Можуть бути як у формі укорочених чобіт, так і тапок без задників (сабо).

 

 

домашні тапочки Уггі

 

 

 

 

-   Мокасини. Тапочки, за мотивами шкіряних мокасин індіанських племен. Індіанці їх робили зі шкіри оленя. Для тапочок ж використовують м'який синтетичний матеріал (верх) і жорстку підошву. Свою заслужену популярність вони отримали завдяки тому, що забезпечують високий рівень комфорту ногам (особливо в холодну пору року). За кордоном ці тапочки використовують для тривалої ходьби і водіння.

 

 

 

домашні мокасини

 

 

 

-    Тапочки-шкарпетки (або пінетки). За конструкцією пінетки це ті ж шкарпетки, тільки в кілька разів товщі, ніж звичайний трикотаж, з підошвою (тонка шкіра, замш або більш щільна в'язка з використанням силіконової нитки).

 

 

домашні тапочки пінетки

 

Де подивитися кімнатні пінетки?

- жіночі кімнатні пінетки

 

 

4. Корисні поради по догляду за домашнім взуттям

 

 

Тепер ви знаєте про види домашнього взуття практично все. Прийшов час зробити висновки і згадати ще кілька корисних правил.


•    У будинку повинно існувати певне місце, де вся родина зможе залишати вуличне взуття і взувати домашнє, більш гігієнічне, комфортне, і, безперечно, улюблене. Привчайте дітей строго слідувати цим правилам, і ваш будинок довше буде залишатися чистим.


•    Тапочки для гостей і кімнатне взуття членів сім'ї варто зберігати в різних місцях.


•    У дверей не завадить покласти жорсткий килимок або рогожу, щоб якомога більше бруду і небезпечних речовин залишалися за порогом.


•    Місце, де міститься вуличне взуття, слід прибирати не рідше 2 разів на тиждень. Бажано робити вологе прибирання, використовуючи мильно-содовий розчин.


•    Прати і чистити кімнатні тапочки потрібно так само часто, як міняти постільну білизну. Це стосується в першу чергу банних тапочок і дитячого кімнатного взуття.

 

 

Топа: Визначитися з тим, якими мають бути саме ВАШІ тапочки - чи не головна задача в процесі вибору. Адже з цим предметом домашнього побуту вам доведеться ділити солодкі хвилини пробудження, віддавати їм частинку тепла і хвилинки досвітніх снів. З ним пити ранкову каву і вечірній чай, віддаючи в його затишні обійми свої втомлені ніжки. Поливати квіти і дивитися телевізор, готувати вечерю і поспішати на імпровізоване домашнє побачення. Домашні тапочки - будуть частиною ваших щасливих спогадів і першим свідком вашого смутку. Так що вибирати їх слід так само відповідально, як супутника життя! Втім, про технічні критерії цього вибору ми поговоримо вже в наступній статті!

© "Хвилини Затишку"

60m.com.ua

Адреса: м. Полтава

вул. Коряка, 3

(068) 775-60-60

(095) 775-60-60