0
Головна  → Блог  ➜ Мій банний досвід

Халат - обов'язковий атрибут відвідання будь-якої лазні!

баня взимку

 Одного разу мій старий друг запросив мене в баню. Мені рідко доводиться бувати в лазні, хоча попаритися в приємній компанії друзів я завжди любив. Я з радістю погодився, адже так приємно в холодну пору року вдосталь попаритися і розслабитися.

 

Наша улюблена лазня

 

І ось в морозний зимовий день, ближче до вечора, ми всі зустрілися в нашій улюбленій бані. Весело і жартома, ми попрямували в роздягальню, де з великим ентузіазмом і передчуттям приємних моментів стали знімати з себе зимові шкурки. І ось тут мене чекала перша несподіванка. Виявляється взимку, в не нагрітому заздалегідь приміщенні роздягальні, досить "протверезна" температура. Раніше, напевно, я або не був в таку холодну погоду в лазні, або ж приміщення було прогріте попередніми відвідувачами. А ось в цей раз ми виявилися першими.

 

«А може я просто не помічав раніше» - подумав я і заспокоївся. Швидко роздягнувшись, нам всім кортіло відвідати парилку і відчути на собі ніжність тепла і відчуття повної розслабленості.

 

Все було як завжди чудово! Ми вдосталь напарилися і за старою традицією пішли в кімнату відпочинку пити чай з бубликами. Але ось тут я знову відчув особливості першого відвідувача не нагрітих приміщень лазні в зимовий час. Звичайно, правильно б було, якщо чи не цілодобово обігрівати все приміщення, то хоча б заздалегідь нагрівати їх до комфортної температури. А може поняття комфортної температури у кожного своє? Але температура на рівні "кімнатної свіжості" для мого розпареного тіла виявилася некомфортною. Принаймні для мене.

 

відпочиваємо в лазні
Захиститися вологим рушником виявилося не найвдалішою ідеєю і мені довелося одягнути футболку. Ось тепер я згадав ту баню, в якій ми були позаминулий раз, і де всім видавали рушник, тапочки і махрові халати. Але шкода, тут такого не дають, але ж ми любимо саме цю баню і звикли до неї. Адже вона стала частиною традиції наших рідкісних походів в лазню.


Ну ладно, сам винен. Потрібно було передбачити це і взяти мій домашній халат. Тепер буду знати. Ось так я отримав корисний досвід по відвідуванню лазні взимку і вирішив, що наступного разу обов'язково врахую цей момент.

 

 

Називається "відпочили" в лазні...

 

Масла у вогонь було додано на наступний день, коли мій товариш поскаржився, що йому продуло шию. Ось вам і корисна для здоров'я баня... Все виявилося не так уже й однозначно. Очевидно, навіть до лазні потрібно відповідно готуватися.


І ось, через деякий час, ми знову вирішили зібратися в лазні. На цей раз я вже був досвідчений і взяв свій теплий і пухнастий домашній халатик. І все б добре, але знову мене чекало невелике розчарування. Оскільки я, м'яко сказати, не сильно фахівець з халатів і матеріалів, з яких їх роблять, у мене виник певний дискомфорт.

 

 

 

Мій домашній махровий халатик

 

Для того, що б описати це, скажу пару слів про мій халат. Купувався він з ініціативи моєї дружини, але вибирав його я сам. Вибір припав на самий м'який, теплий на вигляд, і в той же час легкий халатик. І це був відмінний вибір. Він часто зігрівав мене в холодні зимові вечори.

 

мій домашній халат


І все б добре, але як виявилося, мій халат зовсім не для лазні! "Як же так? Він же махровий! Він теплий! »- думав я. Але... Він виявився, з так званого матеріалу "мікрофібра". А це повністю синтетичний матеріал і зовсім не вбирає вологу. Я навіть не підозрював про таку особливість, і це створило мені певні незручності в лазні. Щоб не описувати всю мою історію докладно, скажу коротко - мені довелося після басейну насухо витиратися і тільки після цього надягати халат. Крім цього, моє розпарене тіло відчувало себе некомфортно в халаті, який не вбирав вологу. Мені доводилося постійно розчинятися, щоб дати тілу "подихати". А це теж було небезпечно, з точки зору ризику застудитися. Ось так я знову отримав досвід, набивши чергову шишку.

 

 

Мій банний досвід

 

Таким чином, ставши досвідченим відвідувачем лазні взимку, я виніс 2 обов'язкових правила "банної безпеки":


1. У лазні обов'язково потрібно мати халат з махри.
2. Халат обов'язково повинен бути з натурального матеріалу, який вбирає вологу.

 


Хоча в деяких лазнях, які поважають себе і своїх клієнтів, видають халати, я все ж вирішив не залежати від волі випадку і правил лазні. Я вирішив купити чоловічий махровий халат для лазні. Оскільки в магазині, де ми купували халат, вибір виявився зовсім невеликим, довелося для пошуку халата використовувати інтернет. І ось тут мене чекав приємний і в той же час складний сюрприз - асортимент чоловічих махрових халатів виявився немаленьким. А це значить, потрібно було зробити правильний вибір...

 

мій банний халат

Мій новий банний халат

 

Історія вибору одягу у кожного своя, тому не думаю, що варто переказувати і мою. На смак і колір, як кажуть... В результаті я став володарем зручного і приємного натурального махрового халата, який дарує мені захист і затишок кожного разу, при відвідуванні лазні. Сподіваюся, мій досвід буде корисний любителям банного дозвілля, особливо взимку. Адже сподіватися на сервіс в незнайомій лазні не завжди можна. А ось свій особистий якісний халат ніколи не завадить.

 

 

До речі, поради щодо вибору банного халата, були сто разів вже описані.

 

 

 

Банні халати в наявності:

Жіночі банні халати

Чоловічі банні халати

Жіночі халати бавовна 

Махрові халати Київ

© "Хвилини Затишку"

60m.com.ua

Адреса: м. Полтава

вул. Коряка, 3

(068) 775-60-60

(095) 775-60-60