0
Головна  → Блог  ➜ Щоб м'якістю насолодитися зповна... Правила догляду за рушниками

Правила догляду за рушниками: прання, сушка і прасування

 

 

«Рукотер», «утирач», «узорець», «червоний» і ще безліч інших цікавих слів. Так називали на Русі в стародавні часи перші рушники. Вони тоді являли собою великі шматки вибіленого лляного полотна, які підносили жінки чоловікам, разом з глечиком свіжої води, зустрічаючи їх з далекої дороги або з поля бою. І саме по піднесеному рушнику судили про те, яка з дівчини господиня. Багато часу спливло відтоді. Давно вже дівчата не тчуть, не вишивають собі посаг, вважаючи за краще все необхідне купувати в магазинах. Дещо пом'якшилися цивілізацією суворі звичаї, хоча важливість рушників в будинку від цих змін аніскільки не зменшилася. Рівно так само, як і про жінку-господарку продовжують судити за зовнішнім виглядом розвішаної на подвір'ї, або на балконі, білизни. Так що ж потрібно знати, щоб вважатися відмінною господинею і красою і м'якістю домашніх рушників дійсно насититися сповна? Насититися самим, подарувати радість текстильної ніжності близьким, та й роззяв здивувати? Давайте спробуємо розкласти секрети по догляду за домашніми махровими рушниками по поличках. І перш за все, керуватися будемо складом виробу і його призначенням. Отже...

 

 

 

Секрети догляду за рушником з бавовни або як відіпрати рушник

 

 

Бавовна - найпопулярніший матеріал серед виробників текстилю для дому. Люблять його текстильники за цілий ряд переваг, якими «нагороджує» бавовна їх вироби. Перш за все, за відмінне вміння поглинати вологу, універсальність, натуральність і порівняно невисоку вартість первинного матеріалу в закупівлі. З бавовни виготовляють як предмети щоденної гігієни (банні рушники, рушники для обличчя, ніг, рук, інтимних зон, масажні), так і кухонний текстиль.

 

рушники з бавовни

 

 

Важливі властивості бавовни

 

Бавовна легко переносить велику кількість прань (більше 50). Причому, не залежно від того, в машині її будуть прати, або руками. Діапазон допустимих температур теж досить широкий. Такий виріб стійко до зносу і тертя. Правда, у бавовни є і недоліки, пов'язані з доглядом. Після прання рушники порівняно довго сохнуть, можуть деформуватися під час сушіння і сильно мнуться.

 

 

Особливості догляду за рушником з бавовни: прання, сушка і прасування

 

1.    Перед пранням важливо розділити домашній текстиль з бавовни на білий і кольоровий. Білі рушники можна прати при максимальних температурах (до 95 градусів), використовуючи стандартний і звичний миючий засіб. Для кольорових рушників верхня гранична межа нагрівання води - 60 градусів, а порошок або рідина м'яка, без додавання відбілювача.


2.    Сушити рушники з бавовни важливо на відкритому повітрі. Це дозволить уникнути усадки і наповнить його свіжим ароматом. Правда, при сушінні варто уникати яскравого сонця. Прямі сонячні промені зроблять ваші білосніжні рушники жовтими або сірими, а кольорові - тьмяними.


3.    Прасувати рушники з бавовни потрібно паровою праскою. Якщо ж такої немає в господарстві - обов'язково використовуйте зволожувач.
Особливою характеристикою рушників з бавовни є щільність. Залежно від щільності тканини і способу кручення петель виділяють тонкі і щільні махрові рушники, вафельні і кухонні текстильні вироби. З бавовни виходить і улюблена багатьма велюрова тканина. Кожен різновид бавовняного текстилю тягне за собою деякі нюанси і секрети в області догляду.

 

 

 

 

Секрети догляду за махровим рушником

 

 

100% бавовна в складі махрового рушника, або іншого текстильного предмета гігієни, буде вам сигналом про те, що відразу ж після покупки річ потрібно обов'язково випрати. Це потрібно для збереження м'якості і пухнастості, природної еластичності рушнику та продовження його терміну служби. Надалі махрові рушники можна прати як руками, так і в машині. Хоча для машинного прання теж є кілька «табу». Махрові рушники відмінно поглинають вологу, тому - ніколи не періть їх з застосуванням режиму економії води. Плюс до всього, їх не можна вижимати на високих обертах (максимальна межа 800). І ще. Щоб уникнути витягування петель не можна заповнювати барабан машини більше ніж на 2/3. Миючий засіб, ідеальний для махри - делікатний, з додаванням силікону (ця речовина допоможе не тільки зберегти, але і в кілька разів підвищити здатність тканини вбирати воду).

 

 

махрові рушники

 

Є і народний засіб по догляду за махрою. В останнє полоскання варто додати кілька столових ложок звичайної кухонної солі. Потримати в цьому розчині хвилин 15-20. Потім - сполоснути в чистій проточній холодній воді. Сіль допоможе петелькам махри розпушитися і стати м'якими на дотик.

 

Прасувати махрові рушники не бажано. Але якщо дійсно є така необхідність (наприклад, рушник новонародженого, з метою санобробки) розігрійте праску до 150 градусів і включіть парозволожувач.

 

 

 

 

Секрети догляду за вафельним рушником або як відіпрати кухонний рушник

 

 

Вафельні рушники універсальні, але найчастіше їх використовують господині на кухнях. Вони відмінно вбирають воду і жир, їх легко випрати, вони дуже швидко сохнуть і невибагливі до прасування. Завдяки особливому, перехресному, «вафельному» плетінню ниток бавовни, ці рушники довго не зношуються і зберігають первинний вигляд.

 

вафельні рушники

 

Прання вафельних рушників проводять у воді в 40 градусів руками, або в машині. При цьому для них підходить будь-який миючий засіб. Більш того, білі вафельні рушники можна вибілювати і піддавати хімічній обробці. До кольорових виробів таку «важку артилерію» застосовувати не можна. Викручувати вафельні рушники можна при найвищих оборотах. І до сушіння (природного і з використанням технічних пристроїв) вони теж стійкі.

 

 

 

Секрети догляду за велюровим рушником

 

Велюр – це та ж бавовняна тканина, тільки створена особливим чином. Після виготовлення махрового полотна петельки зістригають, і виходить гладкий і ніжний велюр. Ця тканина має досить щільну основу (а це значить, що вона стійка до деформації і розтягування), але разом з тим - вона шовковиста і м'яка (що само собою передбачає делікатність в догляді).

 

Важливо! Рушники з велюру можна піддавати попередньому замочуванню. Прати можна тільки руками, в теплій воді (30-40 градусів). Заборонено використовувати будь-який відбілювач та інший агресивний миючий засіб (особливо при пранні кольорового велюру). Найкраще «працює» рідкий гель для кольорової білизни, або порошок для тканин делікатного типу.

 

велюрові рушники

 

Сушити велюрові рушники краще на вулиці, уникаючи в той же час потрапляння прямих сонячних променів (рекомендація універсальна для виробів з бавовни). Гладити - при середній температурі і під паром (це допоможе підняти, прим'ятий під час прання велюр).

 

І ще один важливий момент для всіх типів виробів з бавовни. Ніколи не залишайте рушники сохнути у ванній кімнаті після використання. Занадто вологе повітря ванної не тільки не сприяє швидкому просиханню рушників, а й провокує розмноження в них хвороботворних мікробів. Від цього - неприємний запах рушнику і всілякі алергічні реакції шкіри.

 

До речі, якщо ви страждаєте від алергії, або схильні до частих дерматитів, вам краще відмовитися від рушників з бавовни, а придбати банний атрибут з бамбукового волокна. У бамбука в цьому плані цілий ряд переваг.

 

 

 

 

Секрети догляду за рушником з бамбука

 

 

Бамбук – надпопулярний сучасний матеріал, що володіє унікальними властивостями. Він - природний антисептик, здатний пригнічувати патогенну мікрофлору. Причому ця особливість бамбукового волокна зберігається навіть після незліченних прань! Рушник з бамбука - ідеальний варіант для алергіків, а ще - малюків, з дуже ніжною, чутливою шкірою і не до кінця сформованим імунітетом. Крім того, на відміну від рушників з бавовни, бамбук не тільки бездоганно поглинає вологу, а й блискавично сохне. Використовують бамбукове полотно для пошиття банних рушників, масажних і душових невеликих рушників, простирадл для сауни.

 

бамбукові рушники

 

Важливі властивості бамбука

 

Фахівці, які в лабораторних умовах досліджували вироби з бамбукового волокна, запевняють, що вони вільно (не втративши початковий вигляд, приголомшливу м'якість, шовковистість і форму) витримують близько 500 прань! Крім того, навіть сильні забруднення легко видаляються з бамбуковій тканини. А завдяки дивовижній повітропроникності рушник з бамбука надовго зберігає свіжий аромат.

 

 

Особливості догляду за рушником з бамбука

 

1.    Бамбукові рушники непогано переносять машинне прання. Втім, ідеальний варіант прання для бамбукового рушники - ручне, з використанням звичайного господарського мила, або делікатного прального порошку без додавання хлору. Температура води - не більше 30-40 градусів. Крім того, при пранні рушників з бамбука можна використовувати пом'якшувачі тканини. Бамбукова тканина і так має природну шовковистість і м'якість. Застосування ж пом'якшення може мати зворотний ефект і сприяти швидкому зношуванню речі.


2.    Бамбукові рушники, як і бавовняні, краще сушити на вулиці. Вони погано переносять сушку в сушарці і прасування, з використанням пара. Від цього бамбукова тканина тьмяніє, втрачає блиск і м'якість, нитки витягуються некрасивими петлями і кільцями.


3.    Є ще один не дуже приємний для споживача нюанс. Після прання бамбуковий рушник може «іскрити» і липнути до тіла. Причина - в здатності бамбука виділяти статичну енергію. Позбутися від цього після прання можна, додавши в останнє полоскання 0,5 ст. оцту, або лимонного соку.

 

Крім бамбука і бавовни рушники так само виготовляють з льону і мікрофібри. Льон - ідеальний матеріал для кухонних і масажних рушників, текстилю для лазні та сауни. Мікрофібра так само використовується для виготовлення рушників. Найбільше її люблять спортсмени та ті, кому значну частину свого життя доводиться проводити в дорозі.

 

 

 

 

Секрети догляду за рушником з льону

 

Лляні рушники стійкі до забруднення не скручуються, крім того, вони чудово поглинають воду і швидко сохнуть. Відмітна, властива тільки речам з льону риса - неймовірна міцність.

 

лляні рушники

 

Особливості догляду за рушником з льону:

 

1.    Невибагливі в пранні. Білий льон можна навіть (якщо є така необхідність) прокип'ятити. Пофарбований, або ж з мереживною, атласною обробкою можна прати при температурі не вище 60 градусів.


2.    Сушити бажано на повітрі. Під дією природного середовища лляні рушники розправляються після прання і майже не вимагають прасування. Крім того - набувають приємний аромат. Хоча, якщо немає можливості віддати льон вітру і сонцю, можна сушити рушник і в сушарці, використовуючи режим «провітрювання» без нагрівання.


3.    Прасувати лляні рушники можна добре розігрітою праскою. Краще - злегка вологими.

 

 

 

 

Секрети догляду за рушником з мікрофібри

 

Перевагою цього матеріалу є його легкість і еластичність. Саме за це мікрофібру обожнюють спортсмени. Рушник з мікрофібри займає небагато місця в дорожній сумці і при цьому - виконує свої «обов'язки»: він добре поглинає вологу і відмінно сохне.

 

рушники з мікрофібри

 

Особливості догляду за рушником з мікрофібри:

 

1.    Прати рушники можна як руками, так і в машині. При цьому - використовувати будь-який миючий засіб (навіть, якщо не буде під рукою чого-небудь іншого, засіб для миття посуду). Правда, рушники з мікрофібри вимагають більш ретельного полоскання. Якщо ви перете в машині - поставте замість стандартних трьох - п'ять циклів полоскання.


2.    І ще один нюанс. Рушники з мікрофібри обов'язково прати окремо від виробів з іншого матеріалу. Крім того, мікрофібра не терпить будь-які відбілювачі, пом'якшувачі тканини і кондиціонери. Вони, замість того, щоб покращувати властивості тканини, забивають її пори, позбавляючи можливості «дихати».


3.    Сушать рушники з мікрофібри тільки на відкритому повітрі. Сушарка для цього матеріалу смертельно небезпечна. У прасування ця річ не потребує.

 

Облаштовувати свій побут, наповнюйте його приємними дрібницями, радуйте симпатичними і дуже корисними подарунками близьких! І... знайдіть славу ідеальної господині! На заздрість всім і в задоволення собі!

© "Хвилини Затишку"

60m.com.ua

Адреса: м. Полтава

вул. Коряка, 3

(068) 775-60-60

(095) 775-60-60