0
Головна  → Блог  ➜ 5 секретів догляду за теплим домашнім одягом

Як прати халат або 5 секретів догляду за теплим домашнім одягом

 

 

«Я, адвокат твого халата! Викликаю тебе в суд! У мене є цілих п'ять аргументів на захист мого клієнта! Я можу довести, що в тому, що він зіпсувався, винна тільки ти». Я прокинулася... Подивилась. По кімнаті танцювали сонячні зайчики. Був вже глибокий ранок. Мій улюблений, гладкий, велюровий зверху, і м'який, махровий «в душі», банний халат мирно спав на спинці стільця. Віддано чекав свою господиню. Я встала. А дійсно, що ж мав на увазі «адвокат мого халата» зі сну? Що може зіпсувати мій улюблений домашній одяг? І як за ним правильно доглядати, щоб не потрапити в «суд»? Я заплющила очі, і дофантазувала те, що не встиг мені розповісти «адвокат»…

 

 

мій сон про халат

 

 

«Увага! Суд іде!». І понеслося ... Я, як звинувачувана сторона, виступала першою. Правда, скоро від обвинувачення перейшла до виправдання, мовляв, що мені залишалося робити, якщо випадково поставила складні плями, а позбутися від них думала, додавши температури та збільшивши кількість полоскань. Я ж не вважала, що тканина мого халата настільки ніжна, що не витримає всіх цих процедур. Суд уважно мене вислухав, і дав, нарешті, слово адвокату халата. І він почав…

 

«Ваша честь! Господиня мого підзахисного зробила цілих 5 недозволенних помилок, які і стали причиною глибокого каліцтва халата. Розповім про кожну докладно».

 

 

1.    Перед пранням не подивилася на ярлик

 

ярлик халата


 
Будь-який догляд потрібно починати з вивчення інформації, наданої вам виробником. Скрупульозне дотримання правил дозволить не тільки продовжити термін служби покупки, але і зберегти колір, форму і м'якість халата.

 

 

2.    Перевищила максимально допустиму температуру прання

 

температура прання халата

Велюрові й махрові халати вважаються досить стійкими до прання. Наприклад, їх трикотажних або шовкових «побратимів» можна прати тільки руками і в прохолодній воді. Теплі ж халати легко переносять автоматичне прання. Правда, максимальна температура не повинна перевищувати 60 градусів.

 

 

3.    Випрала разом з іншими речами

 

прання халата

 

Халат - дуже ніжна річ! До того ж - досить об'ємна. А ще він «підбирає» абсолютно всі ворсинки, пух, та ін. Відчистити халат після такого прання буде проблемою. Більш того, щось в загальному пранні напевно «захоче» полиняти. Додатковий колір навряд чи позитивно позначиться на вашому домашньому одязі. До того ж блискавки і гудзики інших речей можуть пошкодити ворсинки і витягнути петельки махри.

 

 

4.    Поставила максимальну ступінь віджиму

 

віджимання халата

 

Велюрові й махрові халати псуються від тертя тканини об барабан з високою швидкістю. Тому максимальна швидкість віджиму 400-600 оборотів. Якщо ж є можливість просушити після прання халат на відкритому повітрі, краще обійтися і зовсім без нього. Просто підвісити халат за плечики і дати стекти воді. Віджимання в пральній машині погано позначається не тільки на тканині халата, він псує блискавку (якщо така застібка у халата), витягує краї.

 

 

5.    Прасувала гарячою праскою

 

як гладити халат

 

Махрові халати не потребують прасування взагалі, велюрові же можна прасувати розігрітою до середньої температури праскою і тільки через зволожену тканину.

 

«Суд прийняв рішення! Вислухавши сторони захисту і звинувачення...». Далі фантазувати мені вже було не цікаво. І так все зрозуміло. У тому, що халат втратив зовнішній вигляд і став жалюгідною ганчіркою винна я сама. Моя неуважність і недбале ставлення до інструкції виробника. Добре, що це був тільки сон! Хоча, потім я більш ретельно, вже наяву, вирішила зайнятися питанням правильного догляду за теплими халатами, щоб ніколи більше не були в ночі подібні кошмари. Та й плями від лаку і кави в дійсності прикрашали мій чудовий рожевий наряд.

 

мій домашній махровий рожевий халат

 

Отже, як правильно доглядати за теплими халатами?

 

Перед першим використанням халат потрібно обов'язково випрати!

 

Закон 60. Ми вже згадали, що максимальна температура прання для теплих халатів - 60 градусів. Причому домашній одяг з натуральної бавовни і бамбука, важко переносить цей максимум. Для них краще вибирати температурний режим в 40 градусів за Цельсієм. Лагідне прання продовжить їх життя. Якщо ж у виробі присутній деякий відсоток еластану, поліестеру і ін. синтетичних волокон, його можна прати при більш високій температурі (не забуваючи про верхню межу в 60).

 

Полоскання, віджимання, сушіння. Щільні махрові халати можна прати в режимі економії води (адже, пам'ятайте, ця тканина ідеально вбирає велику кількість вологи). Також забудьте про великі обороти віджиму і полоскання. Максимум для теплого домашнього халата 400-600. Через тонку структуру тканини і ніжні опуклі деталі махрові халати можна попередньо терти, віджимати, викручувати. Сушити теплі халати обов'язково на свіжому повітрі, далеко від прямих сонячних променів підвісивши за плечики, навиворіт.

 

Миючі засоби. Окремо варто згадати про миючому засоби. Якщо навіть у вас халат повністю білий, але має кольорову окантовку, ажурну вставку, або комір в іншому тоні - використовуйте засіб для кольорових тканин. Він більш м'яко доглядає за вашим халатом. Обов'язково використовувати кондиціонер (щоб зберегти ніжність виробу). Важливо! Для махрових тканин найкраще підійде кондиціонер з силіконом (він не тільки забезпечить вам приємне відчуття при торканні, але і в кілька разів підвищить поглинаючу здатність халата). І ще одна порада з приводу використання кондиціонера, миючого засобу (а так само ароматизатора тканин). Лийте його рівно стільки, скільки вказано виробником в інструкції. Перевищення припустимої дози тягне за собою неприємні наслідки: алергія напевно спіткає вашу шкіру, а у речі, вже зовсім скоро з'явитися липкість і неприємний запах.

 

       
Є й народна мудрість щодо догляду за теплим домашнім одягом. Для того щоб халат зберіг свої основні якості як можна довше, після прання покладіть його в підсолену воду і залиште хвилин на 15-30. Потім гарненько кілька разів прополосніть прохолодною водою. Цей нехитрий спосіб допоможе розпушити волокна махри і поверне їй первинні властивості. До речі, приємний запах бавовняним халатам надовго теж можна забезпечити за допомогою елементарних народних засобів. Цей засіб допоможе видалити з тканини залишки мила і порошку. Після прання прополосніть халат в теплій воді, додавши в неї склянку оцту, потім - повторіть процедуру в іншій ємності, додавши у воду замість оцту - півсклянки харчової соди. Для пом'якшення махрової тканини можна використовувати розчин теплої води і лимонного соку (або ж лимонної кислоти).

 

використовуємо лимон

 

Прасування. Махрові халати не можна прасувати. Прасування примне петлі і істотно зіпсує зовнішній вигляд вашого домашнього друга. Крім того, прасування сприяє витонченню і протиранню тканини. Велюрові ж халати можна пропрасувати (температура праски не повинна перевищувати 150 градусів за Цельсієм), правда, тільки через вологу тканину або використовуючи пар.

 

Зберігання. Ванна кімната не найкраще місце для зберігання теплих халатів. Вологе середовище і тепло в рази прискорюють розвиток недружніх вашому тілу мікроорганізмів, плюс - у речі з'являється неприємний запах. Тому, найкраще сушити і зберігати теплі халати в добре провітрюваному приміщенні, але далеко від відкритих джерел тепла.

 

Тепер окремо кілька слів про плями. Адже причиною порушення правил виробника в нашому «суді» стали саме вони.

 

 

Як видалити різні типи плям з теплого халата?

 

виводимо плями з халата

 

Косметика (губна помада, рідкі тіні для повік). Посипте свіжу пляму дитячою присипкою або крохмалем, для того, щоб порошок ввібрав жир. Зачекайте 15-20 хвилин. Потім - струсіть і виперіть в теплій воді зі звичайним для вас миючим засобом.

 

Лак для нігтів. Лицьову сторону халата накрийте паперовим рушником. З виворітного - полийте на пляму трохи рідини для зняття лаку. Потріть. Потім - виперіть.

 

Чорнило і трава. Легко видаляються за допомогою ватного тампона, змоченого в спирті.

 

Кров і вино. Ні в якому разі не можна прати водою! Від цього пляма стане великою і жовтою. Промокніть пляму сухою губкою, потім - посипте сухою харчовою содою і виперіть, використовуючи невелику кількість аміаку. Добре працює так само розчин з перекису водню і води (1:9).

 

Піт. Жовті плями від поту легко видаляються, якщо зіпсовану область халата ненадовго замочити в розчині з 1 столової ложки оцту і півсклянки води. Видалити запах свіжого поту з теплого халата допоможе суміш з дитячого шампуню і спирту. Після замочування - виперіть халат.

 

Бережіть, любіть, піклуйтеся про ті речі, які піклуються про вас! І тоді ваше взаємне почуття залишиться між вами на довгі роки! І ніколи не будуть снитися такі страшні сни!

 

мій улюблений халатик

© "Хвилини Затишку"

60m.com.ua

Адреса: м. Полтава

вул. Коряка, 3

(068) 775-60-60

(095) 775-60-60