0
Головна  → Блог  ➜ Все, що вам потрібно знати про рушники - види, типи, тканини та способи виготовлення

Види рушників - які бувають рушники

 

 

Почнемо з того, що найчастіше цікавить покупців, чим відрізняються сучасні рушники на ринку і як зробити правильний вибір.

 

 

РОЗМІРИ СУЧАСНИХ РУШНИКІВ

 

Розмірний ряд в різних країнах може дещо відрізнятися, тому розглянемо найбільш поширені види в Україні.

 

- 30х30 и 30х50 - маленькі (в деяких країнах їх навіть називають гостьовими серветками), часто їх використовують в якості кухонних рушників;
- 50х70 - загальновизнаний розмір стандартного кухонного рушничка;
- 50х85 и 50х90 - розмір стандартного гігієнічного рушника (для обличчя або для рук);
- 50х100 - маленький рушничок для душу, зазвичай використовується в дорозі, відрядженні;
- 70х140 - такий розмір передбачає стандартний банний рушник;
- 100х150 - збільшений розмір для банного, пляжного, масажного, рушників для лазні та сауни.

 

І головна порада, без якої інформація про правильний вибір була б неповною...

 

На що слід звернути увагу, купуючи рушники?


- гарний виріб ніколи не буде «сипатися» і залишати ворсинки;
- високоякісний матеріал завжди буде рівномірно профарбований;
- до того ж, «правильний» рушничок не повинен мати сторонніх синтетичних запахів.

 

Якщо ви розраховуєте саме на високу гігроскопічність покупки, зверніть увагу на склад. Вбирає вологу краще рушник, в складі якого понад 80% натурального матеріалу. Перевірити «на синтетику» виріб можна, промокнув їм воду. Якщо залишилися помітні розводи на поверхні, значить, синтетика є, і її великий відсоток. Також можна подивитися на матеріал на сонячному світлі. Синтетична тканина має помітний блиск на сонці, на відміну від бавовни, яка зовсім не "відсвічує".

 

 

Трохи "махрової" лірики...

 

 

«Абсолютна гармонія складається з безлічі дрібниць. Кожна з них - як крапля води в океані. Порізно - просто вода, разом - зачаровує пишністю». Так говорив хтось із відомих мислителів минулого століття. Говорив про любов, усмішки, дрібні сюрпризи і сентименти. Але як в почуттях важливі приємні дрібниці, так вагомі вони і в гармонії домашнього затишку. Кожен килимок, кожна бутоньєрка, кожна вазочка і серветка в будинку формує його багатозначну і чудову, неповторну мелодію. У цій мелодії особливе місце займають і рушники. Вони беруть участь в щоденних чарах кухні, вони майже «королі» у ванній, і вони незамінна частина кращих сімейних традицій. Правда, як фальшиві ноти в симфонії викликають гірку посмішку у знавців, так і неякісні і неправильно підібрані рушники можуть неабияк зіпсувати настрій вам і членам вашої сім'ї.

 

Тому - знайдіть Хвилину для цієї інформації, щоб подарувати гарантований Затишок для вашого будинку.

 

Види рушників

 

Отже, по ТИПУ та за призначенням рушники можна розбити на кілька найважливіших груп.

 

 

Банні рушники

 

Банні рушники

 

Бачити банний рушник у ванній так само закономірно і звично, як прокидатися вранці. Це всім відомий виріб, який є в кожного вдома. Тим же, хто ще не знайомий з цим предметом щоденної гігієни скажемо, що банний рушник - це велике полотно махрової тканини, яким можна прикрити 2/3 тіла після прийняття ванни, душа, виходячи з сауни. Він ідеально вбирає вологу (це найважливіша вимога до цього типу виробів) і не втрачає м'якості навіть після тривалого використання і декількох прань. Щоб рушник відповідав цим вимогам, при покупці зверніть увагу на матеріал, з якого рушник зроблено.

 

 

 

Банні рушники >

 

 

 

ТКАНИНИ, З ЯКИХ ВИГОТОВЛЯЮТЬ БАННІ РУШНИКИ

 

Банні вироби шиють із різних тканин. Найчастіше основною сировиною, яке володіє найважливішими для споживача характеристиками, стає бавовна, бамбук, льон і модал. Все це - натуральні матеріали. Правда, між ними так само є різниця.

 

Бавовна. Банні вироби з бавовни відмінно вбирають воду і порівняно швидко сохнуть. Такі характеристики досягаються завдяки особливому плетінню бавовняної нитки, в результаті якого утворюються тонкі петельки, що надають виробу м'якість. Чим щільність матеріалу вище, тим ніжніше виходить рушничок.

 

 

 

Банні рушники з бавовни >

 

 

 

До речі, про ЩІЛЬНІСТЬ

 

Щільність банних рушників

 

«Щільність - це кількість ворсинок на одиницю площі». Таке визначення дає словник. Саме від щільності виробу залежить його здатність поглинати вологу, його м'якість і час сушки після прання. Одиниця виміру щільності - грам/квадратний метр. Для банних рвиробів найчастіше щільність становить від 300 (тонкі) до 800 (щільні, важкі) г/м2. Правда, купуючи рушник, найкраще вибирати «золоту середину», так як крайності в ту, або іншу сторону, можуть вас розчарувати. Тканина з мінімальною щільністю так само мінімально поглинає воду, а з максимальною - народжує важкий і громіздкий виріб, який кілька діб сохне, і стає відмінним середовищем для розмноження хвороботворних мікроорганізмів.

 

Втім, не тільки щільність визначає якість махрового рушничка. Потрібно також звернути увагу на висоту ворсу (для рушників оптимальний показник в 5мм) і м'якість.

 

При виборі виробів з бавовни важливим показником є не тільки сировина, але і тип пряжі, використаний при їх виготовленні.

 

 

ТИПИ ПРЯЖІ І ПЛЕТІННЯ РУШНИКОВОЇ ТКАНИНИ

 

Машинне плетіння («Open end»). Для нього використовується бавовна з коротких волокон. Головна перевага такого типу плетіння жорсткість країв і стійкість до втрати форми.

 

машинне плетіння рушників

 

Пряжа «ринг». Використовують середні волокна бавовни, міцний і хитромудрий процес плетіння. Тканина з цього типу пряжі м'якша, ніж та, що виготовляється при машинному плетінні.

 

пряжа ринг рушників

 

Пряжа «спів». Найкращий вид ниток з бавовни, виготовлений з довговолокнистої сировини. Саме «спів» має найціннішу якість махрових рушників: чудовий блиск і м'якість.

 

однотонне плетіння рушників

 

Втім, досить про бавовну. Поговоримо і про інші матеріали.

 

Бамбук. На відміну від бавовни (тканина з якої складається з розрізнених волокон), рушники з бамбука в два рази краще вбирають вологу за рахунок цілісності ниток. Крім того, такий виріб має природний антисептичний ефект, непогано сохне. До речі, якщо ви зібралися на пляж, кращого рушнику, ніж виготовленого з бамбука, вам не знайти. Так як крім основних своїх характеристик бамбук ще і володіє охолоджуючим ефектом.

 

 

 

Банні рушники з бамбука >

 

 

 

Льон і модал. Модал - це матеріал, отриманий з целюлози деревини евкаліпта. Переваги рушників з модала: стійкість до бактерій і усадки при безлічі прань. Льон - знайома з дитинства, звична в наших широтах рослина, яка народжує грубувате, але міцне полотно, що «дихає». Крім того, в нашій країні останнім часом на піку популярності вироби з цього етнічного та екологічного матеріалу.

 

 

 

Банні рушники з льону >

 

 

 

Крім банних виробів, з метою особистої гігієни використовують так само:

 

 

РУШНИКИ ДЛЯ ОБЛИЧЧЯ, РУК І НІГ

 

Відрізняються вони від банних розміром (в три, а то і в чотири рази менше), іноді матеріалом і щільністю. Наприклад, для обличчя дуже часто використовують велюрові вироби. Технологія їх виготовлення близька до махрових (плетуть і ті, і ті в 4 нитки). Різниця тільки в тому, що махра після плетіння з велюрової тканини обрізується. Завдяки цьому рушники відмінно виглядають, мають натуральний благородний блиск і вони лояльні до шкіри обличчя. Правда, є і мінус. Вологу вони вбирають набагато гірше махрових «побратимів».

 

 

 

Рушники для обличчя >

 

 

 

Практична порада: всі типи гігієнічних рушничків (банний, для рук, ніг, обличчя) так чи інакше, в той, або інший момент обов'язково знадобляться в житті кожного будинку. Практичніше і дешевше купувати не окремо кожний виріб, а комплектом.

 

 

До речі, в світі гігієнічних рушників є місце і естетиці. Для любителів краси та витонченості, а так само тих, хто звик підбирати кожну дрібницю в унісон загальному диханню стилістики будинку - розповімо про інші види махрових рушників, які теж можна підібрати у нас в магазині.

 

 

ВИДИ МАХРОВИХ РУШНИКІВ ЗА СПОСОБОМ НАНЕСЕННЯ МАЛЮНКУ

 

1. Друковані. Так називають рушники, виготовлені з будь-якого матеріалу, прикрашені вишивкою або малюнком по краях.

 
2. Однотонні. Сама назва виду вже фокусує увагу на тому, що такий виріб не має малюнків, вишивки і будь-яких інших прикрас. Його виготовляють з тканини, сплетеної з ниток одного кольору, а потім вже фарбуються (підсилюють на кілька тонів природний колір), в залежності від потреб ринку і моди.

 

3. Однотонні жакардові. Жаккард - це малюнок, який утворюється на рушникові методом скорочення петельок і ворсинок різної довжини. Такий візерунок робить машина. А вже після пошиття і нанесення малюнка рушник фарбується в потрібний колір.


4. Різно-тканні жакардові. Ці вироби відрізняє той же різношерстий малюнок. Правда, різні елементи візерунка фарбуються в різні кольори. Виготовлення таких жакардових рушників займає занадто багато роботи, від цього залежить і більш висока ціна кінцевого виробу.


5. Жакардові з набивним візерунком. До традиційного чергування довжини ворсинок і забарвлення, до оформлення такого виробу додають ще й візерунок, зроблений способом хитромудрого переплетення ниток.

 

друковані рушники для обличчя

 

 

Крім банних по призначенню виділяють і інші типи рушників. Друга велика група –

 

 

КУХОННІ

 

кухонні рушники

 

Процес кухонного чаклунства теж вимагає, щоб під рукою завжди був «квадратик тканини». Правда, кухня хоче від рушників кілька інших якостей. Тут просто поглинати вологу недостатньо. Адже приготування їжі передбачає контакт з маслом, іншими жирами, барвниками, солодкими сиропами та ін. А потім, після смачного обіду або вечері - посуд потрібно вимити, протерти і не залишити на ньому слідів. І це значить, що м'якість і ворсистість - зовсім не важливі (і, часом, навіть вкрай не бажані) якості. Основні вимоги господинь до кухонних рушників прекрасно знають виробники, а тому - пропонують ось такий набір матеріалів і фактур.

 

 

 

Кухонні рушники >

 

 

 

МАТЕРІАЛИ ДЛЯ КУХОННИХ РУШНИКІВ

 

Кухонні вироби шиють з гігроскопічних, але коротко-ворсистих матеріалів - бамбука, льону, бавовни. Ідеальний варіант для кухні - так званий мікс тканин - рушник з суміші льону та бавовни. Таке з'єднання дозволяє забезпечити кухонним рушникам незвичайну міцність (а від цього - тривалий термін служби), відмінну здатність поглинати вологу. Більш того, такі рушники стійкі до прання і майже ніколи не линяють.

 

Що ж стосується варіацій обробки, то розрізняють такі

 

ВИДИ КУХОННИХ РУШНИКІВ

 

1. Набивні. Називаються так, тому що малюнок на такому рушникові наноситься вже після виготовлення самого виробу.

 

 

набивні рушники

 

2. Махрові. Яскраві вироби, створені з переплетення ниток різного кольору і щільності.

 

строкаті рушники

 

 

 

Махрові рушники >

 

 

 

3. Вафельні. Назва цього виду рушників «говорить» і про спосіб його виготовлення і зовнішнього вигляду. Вафельними називають тканини, на поверхні яких (завдяки спеціальному переплетенню ниток) утворюються клітини. Такий рушничок дійсно схожий на солодку вафлю. Вони виготовлені з бавовни і льону, тому - чудово вбирають вологу, і їх легко випрати.

 

вафельні рушники

 

 

 

Вафельні рушники >

 

 

 


Ще одна, порівняно не велика група рушників з вузьким спектром застосування –

 

МАСАЖНІ

 

масажні рушники

 

Дивно, але масаж - це свого роду релігія, яка вимагає абсолютно унікальних ритуалів. Ну а для них - спеціальної атрибутики. Серед атрибутів масажу - особливий крем, валик, і, звичайно ж, масажний рушник. Для масажу виготовляють спеціальні вироби, використовуючи, в якості матеріалу, мікс з льону та бавовни. Головне їх завдання - добре розтерти/розігріти шкіру, поліпшити інтенсивність кровотоку, освіжити шкіру.


Є ще кілька різновидів рушників. Не згадати про них ми теж не можемо.

 

ВЕСІЛЬНІ. Слов'янська весільна традиція зберігає обряд, при якому молодята під час вінчальної церемонії стають на лляний вишитий червоними і чорними нитками, прикрашений побажаннями-написами, голубами та іншими візерунками, рушник. Цей предмет повинен зберігатися в будинку все життя.


ДИТЯЧІ. Від дорослих, банних відрізняються особливою ніжністю. Вона досягається за рахунок двостороннього махрового переплетення. Ну і, звичайно ж, милим мультяшним малюнком в якості прикраси.


Важлива характеристика, на яку варто звернути увагу при покупці рушника, це його розмір.

 

 

 

Дитячі рушники >

 

 

 

Купуйте якісні рушники в нашому магазині та отримуйте задоволення від своїх покупок! Нехай «Хвилини Затишку» з нашими приємними дрібницями стануть доброю традицією для вашого будинку!
 

© "Хвилини Затишку"

60m.com.ua

Адреса: м. Полтава

вул. Коряка, 3

(068) 775-60-60

(095) 775-60-60