0
Халат для пологового будинку: щоб мрія стала красивою реальністю
 
432

Халати для пологового будинку

 

 

 

Збираємося в пологовий будинок

 

Як правило, практично всім майбутнім мамам в Україні незадовго до найвідповідальнішого періоду вагітності - ПОЛОГІВ (тиждень на 35-й) вручають довжелезний список, увінчаний великими літерами:

 

 СПИСОК НЕОБХІДНИХ РЕЧЕЙ У ПОЛОГОВИЙ БУДИНОК


список речей у пологовий будинок

 


Цей перелік умовно можна розділити на три основні підгрупи.


До першої відносяться речі і медикаменти, які можуть знадобитися майбутній мамі під час пологів. Для кожної медичної установи цей список різний, тому - найменування уточніть у лікаря, який веде вашу вагітність.


Друга підгрупа речей у пологовий будинок включає в себе все те, що необхідно малюкові в перші хвилини його спілкування із зовнішнім світом. Тут значаться: носочки, шапочки, пелюшки, підгузки, штанці, пляшечки, термометр, предмети гігієни.

 

Третя підгрупа - речі, необхідні вже мамі. Абсолютно потрібні для того, щоб їй було затишно, комфортно, і радісно. Щоб вона легко перенесла післяпологовий травматичний шок, щоб не нервувала через дрібниці та нову відповідальність, і з посмішкою зосередилася на найголовнішому - спілкуванні зі своїм довгоочікуваним малям. У першу чергу молодій мамі знадобляться предмети гігієни: рушник, білизна, тапочки і халат. У другу - сорочка або піжама, зі зручними застібками, які дозволять без особливих проблем погодувати немовля, бандаж (пояс, який сприяє швидкому відновленню розтягнутих м'язів живота і волокон черевного преса), зручна подушка для годування. Ну і по-третє, візьміть з собою книгу або альбом, обов'язково - телефон з зарядкою (адже рідні і близькі будуть поспішати вас якомога раніше привітати, а подруги, напевно, захочуть почути докладний опис «батькових оченят і маминих вушок» і самого процесу пологів як такого). Ще знадобиться фотоапарат, обігрівач (якщо малюк з'явився на світ трохи раніше терміну, або ж за вікном - зима), це просто життєво необхідна річ! І, звичайно ж, косметичка! Адже пам'ятаєте, що мама - просто зобов'язана бути красивою?

 

малюк у пологовому будинку

 

Отже - ми знову повернулися до питання краси в співвідношенні з пологовим будинком. Обмежена офіційними рамками медичного закладу краса потребує трьох життєво-важливих речей: халату, сорочки та косметички. Якщо в питанні косметички будь-яка дівчина (років з 5 починаючи) - глибокий віртуоз, то з халатом і сорочкою для пологового будинку (особливо, якщо вагітність перша) розібратися набагато важче. Тому - питання «Як вибрати халат для пологового будинку» пропонуємо розкласти по поличках.

 

 

Поличка №1. Матеріал

 

Думки мам з досвідом і лікарів у плані матеріалу, з якого повинен бути виготовлений халат саме для пологового будинку, трохи розходяться. Лікарі наполягають на тому, що всі речі пов'язані з появою на світ малюка повинні бути тільки з натурального матеріалу. Так як шкіра мам (особливо шкіра грудей) дуже чутлива в цей період, схильна до алергій тощо. Тому, ідеальними будуть гіпоалергенні матеріали - бавовна, льон, бамбук.

 

бамбук, бавовна і льон

 

Досвідчені матусі, навпаки, не применшуючи гідності дійсно якісних натуральних халатів, у пологовий будинок рекомендують взяти річ, яку можна легко випрати і яка швидко сохне. Наприклад, халат з мікрофібри.

 

халати з мікрофібри

 

І, напевно, для того, щоб примирити і тих, і інших, був розроблений унікальний матеріал, завдяки якому вдається досить комфортно пережити 3-5 днів у родильному. Називається він - капітон. В ньому і натуральність, яка протистоїть всіляким алергіям, і необхідне мамі і малюкові затишне тепло, і в той же час - море повітря, який він відмінно пропускає. Капітон – це тришарове трикотажне полотно з візуальним ефектом стьобаної ковдри. Як правило, в розвинених країнах з капітона роблять дитячий одяг. І це, погодьтеся, вагомий аргумент

 

халат з Капітона

 

 

Поличка № 2. Фасон, крій і застібки

 

Мабуть, саме момент функціональності і зручності у використанні має найпереконливіше значення при виборі халата і сорочки в пологовий будинок. Отже, що ми маємо на увазі під поняттям «ФУНКЦІОНАЛЬНІСТЬ»? Сорочка і халат жінці в пологовому будинку потрібні, мабуть, практично від самого початку нелегкого шляху появи на світ дитини. Не секрет, що увійти в родильний зал (так-так, майже як в операційну!) жінка може тільки в спеціальному, майже стерильному, одязі. При цьому одні медичні установи припускають використання на цьому етапі спеціальних «медичних суконь», інші ж - допускають застосування комфортного для самої майбутньої мами одягу. Хоча, до цього одягу теж є певні вимоги.

 

 

Вимоги до сорочки і халату для пологів

 

1. Глибокий розріз ззаду

 

сорочка з глибоким розрізом ззаду

 

У процесі народження дитини час - життєво важливий фактор. Тому, втрачати його на «боротьбу» з незручною складною застібкою, або - занадто вузькою сорочкою просто непробачно. З цього – висновок: «Сорочка, яку ви вибрали для найвідповідальнішого моменту свого життя, повинна бути вільною або ж припускати просту застібку в доступному місці».

 

 

2. Блискавка або запах

 

Що ж стосується халата для пологового залу, то він повинен бути або на блискавці, або на запах з поясом. Плюс - мати короткий рукав. Знову-таки, для того, щоб медперсонал, який допомагає вам подарувати світу нове життя, міг безперешкодно виконати свою роботу.

 

 

халати на блискавці і на запах

 

Коли ж довгоочікуваний крик малюка заповнить собою весь існуючий для вас простір, і ви повернетесь в палату вже вдвох, мова піде про післяпологовий період у більш зручному одязі.

 

 

Халат і сорочка після пологів і для годування

 

 

сорочка для годування

 

Наступні 3-5 днів перебування мами і малюка в медичній установі передбачає масу всіляких обстежень та аналізів. Плюс - процес звикання двох рідних людей один до одного. Напевно, якщо для вас не буде інших будь-яких вагомих причин, ви захочете подарувати дитині імунітет. Звичайно ж - будете годувати її грудьми. І, звичайно ж, вам захочеться, щоб цей процес був спокійним і приємним. І, знову, звичайно ж, для цього вам знадобиться абсолютно зручний одяг. Що слід розуміти під словосполученням «ЗРУЧНІСТЬ ГОДУВАННЯ» »?

 

 

Добре продумана застібка сорочки і халата! Розглянемо варіанти!

 

1. Застібка-автомат на бретельці

 

застібка автомат на бретельці

 

Так природно, коли мама хоче якомога швидше задовольнити потреби малюка, який раптово зголоднів. І це зробити можна буде легко і без нервів, якщо бретелі вашої сорочки для пологового будинку «обладнані» застібками-автоматами.

 

2. Кнопки і липучки

 

сорочка на кнопках

 

Теж зручний для годування варіант застібки. Правда, у липучок і кнопок є один маленький недолік - вони швидко зношуються і часте їх застебнення-розстебнення призводить до деформації країв речі.

 

3. Стрічки-зав'язки

 

сорочка на зав'язках

 

Для літнього часу буде дуже вдалим рішенням сорочка-сарафан на стрічковій зав'язці.

 

4. Складки-обманки

 

складки обманки

 

Складки на рівні грудей, які ховають короткі розрізи тканини, призначені для спрощення процесу грудного вигодовування, теж геніальний винахід виробників речей для мам.

 

 

5. Сорочка з глибоким вирізом

 

Що стосується нас, то ми в «Хвилинах Затишку» більш практичні. Тому - пропонуємо майбутнім мамам взяти з собою в пологовий будинок сорочку з глибоким вирізом на тонких бретелях і халатик із запахом до неї. По-перше, така модель дозволить вільно годувати дитину на першу вимогу. По-друге, ця сорочка буде продовжувати вам служити навіть тоді, коли малюк підросте і відмовиться від грудей. Чого не можна сказати про моделі, з вбудованими додатковими пристосуваннями.

 

сорочки з глибоким вирізом

 

Тепер - ще кілька слів про важливі, хоча і другорядні деталі халата, які «працюють» заради єдиної мети - зручності мами в пологовому будинку.

 

 

 

Важливі деталі халата для пологового будинку

 

1. Кармани

 

Халат з кишенями в пологовому будинку можна прирівняти до скарбу! Абсолютно корисна деталь! Після народження дитини тільки починаєш розуміти, скільки дрібних речей завжди має бути з собою! Адже ніколи не знаєш, що в наступний момент доведеться використовувати для того, щоб зробити її життя комфортним і затишним.

 

халати з кишенями

 

2. Середня довжина

 

Найзручніша довжина халата для пологового будинку - до колін плюс-мінус 5 см. Такий халат не обмежує руху (як довгий, в якому можна заплутатися, або короткий, який доводиться постійно обсмикувати), мама спокійна і відчуває себе комфортно.

 

халати середньої довжини

 

Ну і наостанок, кілька слів про «моду пологового будинку». Куди ж без неї! Адже, пам'ятайте, що кожна мама повинна бути найкрасивішою на світі?

 

 

Кольори і принти

 

Фахівці з дитячої психології і фізіології стверджують, що новонароджені малюки розрізняють тільки два кольори - чорний і білий. Хоча, мамам не радять часто надягати чорний, так як цей колір (теж доведено) викликає тривожну поведінку у малюка, він починає вередувати і плакати без видимої на те причини. Тому - ми рекомендуємо для пологового будинку вибирати халати пастельних, м'яких тонів, а краще - взагалі станьте для свого малюка справжнім ангелом, зупинивши свій вибір на білому.

 

світлі халати

 

А ще, знову-таки, керуючись точкою зору офіційної психології, мамі самій корисно після пологів дати своїй психіці «відпустку» і оточити себе речами, що нагадують собою заспокійливу блакить моря, або ж - ніжну зелень молодої травневої трави.блакитні халатиЯк правило, молоді мами величезне значення крім кольору надають і принтам. Їх розчулюють зворушливі дитячі мотиви:

 

дитячі візерунки на халатах

 

і ніколи не залишить байдужими вічне, дуже жіночне, ретро - великий горошок на білому фоні, дрібні квіточки і зворушливі оборки з мереживами.

 

ретро халати

 

Ну ось, мабуть, і всі міркування і знання, якими ми б хотіли з вами поділитися з приводу вибору халата і сорочки в пологовий будинок. Бажаємо вам, щоб пологи були легкими, а наші речі згладили хвилини болю і доповнили хвилини радості. І щоб цей ДІМ став для Вас відправною станцією в пункт призначення під назвою «нескінченне щастя»!

 

Рекомендуємо також ознайомитися:

- халат сорочка

- халат з капюшоном

- купити літній халат

© "Хвилини Затишку"

60m.com.ua

Адреса: м. Полтава

вул. Коряка, 3

(068) 775-60-60

(095) 775-60-60