0
Головна  → Блог  ➜ Як ростуть халати з бавовни

Як вирощують і обробляють бавовну

 

50 відсотків дітей, які проживають на території Європейського союзу, не мають поняття, звідки береться цукор. Три чверті не знають, як росте бавовна, а більше чверті вважають, що бавовну беруть з вівці…


Сьогодні ми розповімо Вам про те, як зростає і обробляється бавовна, з якої виробляють халати. Основними виробниками бавовни в світі є Китай, США та Індія. На пострадянському просторі найбільш великий виробник - Узбекистан.

 

Бавовна дуже вимоглива рослина і для її вирощування необхідний жаркий клімат і багато вологи. Тому на бавовняних полях будують мережі каналів і зрошувальних систем.

 

зрошення бавовняних полівСамі кущі бавовни виглядають ось так:

 

кущі бавовни

 

Дозрілий бутон на дотик - це звичайна вата. Саме ця вата і є основа для виробництва бавовняної нитки, з якої роблять бавовняну тканину. Але про все по порядку. Ось так виглядає поле бавовни:

 

поле бавовни

 

Часто бавовну збирають руками. Зараз особливо популярною ставала, так звана, органічна бавовна. Це бавовна, яка вирощується з мінімальним використанням пестицидів, збирається вручну, не використовуються генетично модифіковане насіння і т.п.

 

Ось як це виглядає в Узбекистані:

 

ручне прибирання бавовни

 

А ось так виглядає прибирання бавовни при використанні механізації:

 

механізоване прибирання бавовни

 

Після цього бавовну відвозять на очисний завод, де вона сортується за сортами і обробляється. На виході з заводу виходять величезні рулони вати:

 

бавовна після первинної обробки

 

 

Саме з цієї вати робиться бавовняна нитка на прядильних фабриках. На прядильній фабриці виробляють 3 етапи обробки:


1.    Розпушення. В процесі розпушення проводиться очищення пасма від непотрібних частинок і розподіл на дрібні волокна.


2.    Перемішування. Оскільки різні партії бавовни можуть сильно відрізнятися за своїми властивостями одна від одної, на етапі перемішування дрібні волокна перемішують з іншими партіями сировини. Це дозволяє отримати нитки однорідних властивостей.


3.    Тіпання. На етапі тіпання отримані перемішані волокна піддають додатковому очищенню і рівномірному розподілу різних за властивостями мас в одне однорідне полотно.

 

Після цього використовують чесальні машини, які поділяють і рівномірно розподіляють нитки і перетворюють нитки в бавовняну пряжу.

 

бавовняна нитка

 

 

Всі описані процеси, починаючи від посадки бавовни і закінчуючи виготовленням кінцевого халата з бавовни, можуть бути схильні до різних видів хімічної обробки. Це надає нові властивості бавовні, робить її більш зручною, практичною і красивою. Але, звичайно ж, при цьому і менш екологічно чистою і натуральною. В даний час на ринку представлено дуже багато видів бавовняних тканин з різними синтетичними домішками. Тому, навіть при виборі одягу з бавовни, потрібно ретельно оцінювати тканину на дотик, довіряти перевіреним виробникам.

 

Більш докладно про властивості бавовни можна прочитати в матеріалі – «Тканина нашого життя. Вся правда про бавовну».

 

 

Пропонуємо Вам ознайомитися:

- халати для вагітних

- чоловічі халати недорого

- халати літні

- купити халати України

© "Хвилини Затишку"

60m.com.ua

Адреса: м. Полтава

вул. Коряка, 3

(068) 775-60-60

(095) 775-60-60